NOBILITAS  CARPATHIAE

Magyar nemesi családok felvidéki

CIVIL SZERVEZETE

 

 

 

 

„Ticho poviem ó Bože“ - koncert v novozámockom Františkánskom kostole*)

04.11.2011 23:09 Práznovszky Miklós

 V nedeľu 30. októbra 2011 sa v novozámockom kostole Rehole menších bratov Františkánov (Ordo fratrum minorum Sancti Francisci) uskutočnil koncert spirituálneho umenia. Organizátorom bola poetka a spisovateľka Judita Kaššovicová, ktorá podujatiu dala výstižný názov podľa úryvku jednej z jej básní: Ticho poviem ó Bože.

...

Autorkou básní, ktoré odzneli na nedeľnom koncerte, je poetka a spisovateľka Judita Kaššovicová. Ako povedala, písaním veršov sa zaoberá už veľmi dávno; vydala už svoju siedmu knižku. Básne z jej tvorby odzneli v jej vlastnom podaní, ako aj podaní Margit Berényi, predsedkyne kultúrnej komisie občianskeho združenia Nobilitas Carpathiae. 

...

Čítať celý článok...

 *) „Ticho poviem ó Bože“ - koncert v novozámockom Františkánskom kostole. Nové Zámky a okolie. Nezávislý spravodajský portál. 03.11.2011. http://www.watson.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=809:csendesen-mondom-o-istenem-koncert-az-ersekujvari-ferencrendi-templomban-ticho-poviem-o-boe-koncert-v-novozamockom-frantikanskom-kostole&catid=37:default (2011-11-03)